Zmień język:

Wsparcie lidera w kryzysie – o współpracy z Albrecht&Partners Maciej Szott [case study]

Maciej Szott to przedsiębiorca, który zajmuje się dostarczaniem przyjaznych środowiskowo rozwiązań dla przemysłu – od opraw oświetleniowych LED po odbiory odpadów przemysłowych. 

Maciej po latach prowadzenia własnego biznesu potrzebował wsparcia, coachingu, by zdefiniować na nowo swoją rolę w firmie. Dzięki rozmowom jeden na jeden z Gregiem Albrechtem, Maciej ustalił kluczowe cele biznesowe na kolejne lata i jednocześnie zadbał o życie rodzinne. Mentoring był drogą do wzmocnienia w życiu zawodowym i osobistym.

Maciej Szott

O współpracy z Gregiem mówi: 

Wsparcie, mentoring jest tym, czego potrzebujesz, nawet jeśli jeszcze nie jesteś tego świadomy. Rozpoczęcie współpracy z Gregiem było jedną z moich najlepszych decyzji w ostatnich latach. Efekty wspólnej pracy zdecydowanie przekraczają moje oczekiwania.

Dlaczego Maciej Szott zgłosił się do Albrecht&Partners?

Opowiada o tym tak: przełom 2019/2020 był dla mnie bardzo trudny. Mierzyłem się z wieloma wyzwaniami, ale to najważniejsze dotyczyło mojej motywacji i chęci dalszego rozwoju. Przeżywałem kryzys, który trwał ponad 9 miesięcy i potrzebowałem profesjonalnego wsparcia. Czułem, że nadal mam wiele do zaoferowania i obecny stan można poprawić. Grega kojarzyłem z podcastów i bardzo ceniłem jego podejście do biznesu oparte o wartości. Szybko zdobył moje zaufanie, co pozwoliło mi rozpocząć współpracę z Gregiem. Wspieranie liderów jest jedną z jego działalności zawodowych.

Jeśli chcesz skorzystać doświadczenia Albrecht&Partners, otrzymać profesjonalne wsparcie dla rozwoju Twojego biznesu – jesteśmy do dyspozycji.

Szczegóły w naszej ofercie

Jakie były kluczowe cele, które chciał osiągnąć Maciej Szott?

Cel, jaki sobie postawiłem to zdefiniowanie na nowo mojej roli w biznesach, jakie prowadzę. Po 13 latach bycia przedsiębiorcą, liderem chciałem na świeżo spojrzeć na to, co robię i po co. Chciałem też zbudować nowy plan 5-letni dla siebie prywatnie i ustalić kluczowe cele na nadchodzące lata.

Jak pracowaliśmy?

Format współpracy dostosowaliśmy do potrzeb sytuacji. Kiedy zaczynaliśmy, byłem bardzo aktywny zawodowo, dlatego pasował mi elastyczny model polegający na dwóch telefonach miesięcznie i dostępności Grega ad hoc. Jak się okazało całą współpracę przeprowadziliśmy telefonicznie i mam wrażenie, że w żaden sposób nie straciliśmy na jakości, mimo początkowych obaw.

Wsparcie lidera w życiu zawodowym i osobistym

Niezwykle cenię Grega za wsparcie, jakie daje liderom, za jego otwartość, szczere zainteresowanie i wartości, którymi się kieruje w życiu. To, co mnie zaskoczyło, to jak głęboko weszliśmy w problemy, nie tylko związane z pracą zawodową, ale też z życiem prywatnym. Ciężko oddzielić te dwa aspekty, warto oceniać je holistycznie i tak też wydarzyło się w pracy z Gregiem. Zaskoczyło mnie jak szybko i sprawnie poruszaliśmy się do przodu, każde spotkanie otwierało mi w głowie nowe możliwości i kierunki, dzięki czemu przez 6 miesięcy zmieniłem się i wszedłem na nowy poziom, jednocześnie dbając o siebie i swoją rodzinę jak nigdy wcześniej.

Jakie efekty dał executive coaching?

Obecnie nieco wrzuciłem na luz i cieszę się z narodzin dziecka. Dzięki współpracy z Gregiem zrozumiałem, że to dzisiaj jest dla mnie najważniejsze. Z drugiej strony wyszedłem z kryzysu związanego z ogromnym stresem i wypaleniem. Czuję, że w przyszłym roku znowu odpalę wrotki, ale tym razem z większą świadomością i kontrolą, tak żeby nie ucierpiało na tym moje życie prywatne.

Greg  Albrecht kontakt

Zaciekawił Cię ten materiał? Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się do bezpłatnego newslettera dla zarządzających „Business Unlimited”

Umów się na indywidualną konsultację lub warsztat dla zespołu.

Udostępnij:
Podcast

Poznaj wiodący podcast dla przedsiębiorców i zarządzających biznesem. Posłuchaj przedsiębiorców, którzy zbudowali biznes od zera. Znajdź odpowiedzi na wyzwania, które trapią liderów – niezależnie od branży.

Newsletter

Zainwestuj 5 minut w tygodniu, by osiągać więcej.

Dołącz bezpłatnie do tysięcy przedsiębiorców i zarządzających biznesem w społeczności Business Unlimited.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na nasz newsletter