Zmień język:

Skuteczny CEO – wyobrażenia vs. rzeczywistość

ZASUBSKRYBUJ GREG ALBRECHT PODCAST – WSZYSTKIE TWARZE BIZNESU:
Apple Podcasts
Google Podcasts
YouTube
Spotify

Skuteczny CEO to cel każdego zarządu. Jednak te nie zawsze trafiają z zatrudnieniem. Istnieje duży rozdźwięk między wyobrażeniami idealnego CEO, a rysem osoby, która najlepiej radzi sobie w tej roli. Wyniki 10-letniego projektu badawczego pokazują, że charyzma, pewność siebie i rodowód mają niewielki wpływ na sukces CEO. Zamiast tego najlepsi wykazują cztery konkretne zachowania biznesowe.

Skuteczny CEO jest:

zdecydowany, zdaje sobie sprawę, że nie może czekać na perfekcyjne informacje i że zła decyzja jest często lepsza niż jej brak.

zaangażowany w działania, stara się zrozumieć priorytety interesariuszy, skupiając je wokół celu, jakim jest tworzenie wartości.

elastyczny, dostosowuje się do sytuacji, pamiętając o perspektywie długoterminowej, błędy traktuje jako okazje do nauki.

niezawodny, konsekwentnie realizuje swoje zobowiązania.

Ten tekst to fragment ostatniego wydania Business Unlimited (jeśli jeszcze nie subskrybujesz, zachęcam), który postanowiłem zgłębić w podcaście. 

Jakie cechy wyróżniają najskuteczniejszych CEO i dlaczego nasze wyobrażenia o skutecznym CEO różnią się od rzeczywistości? 

Posłuchaj, jaka jest moja perspektywa, którą zbudowałem na podstawie lat bezpośredniej pracy z zarządzającymi. 

Udostępnij:
Podcast

Poznaj wiodący podcast dla przedsiębiorców i zarządzających biznesem. Posłuchaj przedsiębiorców, którzy zbudowali biznes od zera. Znajdź odpowiedzi na wyzwania, które trapią liderów – niezależnie od branży.

Newsletter

Zainwestuj 5 minut w tygodniu, by osiągać więcej.

Dołącz bezpłatnie do tysięcy przedsiębiorców i zarządzających biznesem w społeczności Business Unlimited.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na nasz newsletter