Zmień język:

Najlepszy darmowy sposób na rozwój w biznesie

ZASUBSKRYBUJ GREG ALBRECHT PODCAST – WSZYSTKIE TWARZE BIZNESU:
Apple Podcasts
Google Podcasts
YouTube
Spotify

Jaka jest najlepsza darmowa metoda rozwoju z biznesie? Co ważne, nie tylko darmowa, ale i bardzo efektywna? To rozmowa z drugim człowiekiem.

Spis Treści

 1. Rozmowa z drugą osobą, czyli z kim dokładnie?
 2. Dlaczego za rzadko wykorzystujemy dialogi z innymi ludźmi?
 3. Jak się przygotować?
 4. Kanały kontaktu

Mówiąc o dialogu z drugą osobą, mam na myśli takie osoby, które mają umiejętności analizowania, patrzenie z perspektywy na to, czym się zajmujesz, rozumieją problemy biznesowe, umieją wspierać w obraniu najwłaściwszej ścieżki. Może to być coach czy doradca biznesowy.

Druga grupa osób, z którymi warto rozmawiać, by zadbać o swój rozwój w biznesie, są ludzie, którzy przeszli to, co Ty, które rozumieją określone sytuacje. Jednak są już kilka kroków przed Tobą i mogą się podzielić swoją wiedzą, doświadczeniami.

Dlaczego nie korzystamy z rozmów?

Dlaczego zwracam uwagę na ten sposób rozwoju w biznesie? Bo zauważam, że niewiele osób z niego korzysta. Może nie są pewni, czy to jest w porządku proponować taką rozmowę. Czy osoby, do których się zwrócą, będą chciały podzielić się wiedzą i doświadczeniem, opowiedzieć o wyzwaniach, jakie były po drodze do celu.

Oferta Albrecht&Partners

Jeśli chcesz skorzystać doświadczenia Albrecht&Partners, otrzymać profesjonalne wsparcie dla rozwoju Twojego biznesu – jesteśmy do dyspozycji.

Szczegóły w naszej ofercie

Jak przygotować się do darmowej metody rozwoju w biznesie, czyli rozmowy?

 • Zdefiniuj jasno problem, jaki chcesz rozwiązać. Zastanów się dokładnie czy chcesz zająć się rozwojem firmy, współpracą z zespołem, pozyskaniem kapitału dla firmy czy może jeszcze czymś innym.
 • Zrób dokładny research, jakie osoby mogą potencjalnie pomóc w rozwiązaniu twojego problemu. Szukanie w zupełnie innej branży może okazać się bezcelowe, bo specyfika działania jest inna. Dlatego ważne, by zidentyfikować osoby, które znajdą się na twojej liście top 10 czy top 20. Będą to osoby, które Ciebie inspirują, uważasz je za wzór.
 • Zanim skontaktujesz się z tymi osobami, zaproponujesz rozmowę, przeanalizuj, co robią teraz, w jakim znajdują się momencie kariery i rozwoju biznesu. Dzięki temu lepiej przygotujesz się do rozmowy. Postaraj się przygotować swoją historię, napisz o niej, by przedstawić tej osobie powód, dla którego ma znaleźć czas na spotkanie z Tobą. Przekonaj, że warto, by poświęciła swój czas dla Ciebie.
 • Na każdym etapie rozwoju w biznesie mentoring jest przydatny. Powinni korzystać z niego nie tylko młodzi przedsiębiorcy, ale i już doświadczeni, działający przez lata. Starsi przedsiębiorcy mogą też nauczyć się od młodszych osób – np. w zakresie technologii. O tym więcej mówiłem tu: https://albrechtpartners.com/reverse-mentoring-co-zyskujesz-uczac-sie-od-mlodszych/

Jaką drogą skontaktować się z wybraną osobą?

 • Jednym z kanałów jest LinkedIn. Innym Twitter czy Facebook. Wystarczy krótka, ale treściwa informacja, że jesteś zainteresowany spotkaniem czy choćby rozmową. Zostaw tej osobie jak najwięcej kanałów, którymi może dać Tobie odpowiedź.
 • Rekomenduję napisać krótką wiadomość, która pozwoli ci nawiązać kontakt z każdą osobą.
 • Dobrym miejscem do komunikacji jest także Clubhouse – serwis społecznościowy pozwalający na dzielenie się wiedzą z innymi uczestnikami.
 • Krótka rozmowa z osobą, która osiągnęła to, co Ty chciałbyś osiągnąć, może nie zmieni Twojego biznesu, może nie wpłynie na twoje wybory tak, jak długofalowa współpraca z coachem. Jednak według mnie to jedna z najlepszych metod rozwoju w biznesie.

Greg Albrecht kontakt

Zaciekawił Cię ten materiał? Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się do bezpłatnego newslettera dla zarządzających „Business Unlimited”

Umów się na indywidualną konsultację lub warsztat dla zespołu.

Udostępnij:
Podcast

Poznaj wiodący podcast dla przedsiębiorców i zarządzających biznesem. Posłuchaj przedsiębiorców, którzy zbudowali biznes od zera. Znajdź odpowiedzi na wyzwania, które trapią liderów – niezależnie od branży.

Newsletter

Zainwestuj 5 minut w tygodniu, by osiągać więcej.

Dołącz bezpłatnie do tysięcy przedsiębiorców i zarządzających biznesem w społeczności Business Unlimited.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na nasz newsletter