Zmień język:

Nowe wyzwania – czyli potęga zaczynania

ZASUBSKRYBUJ GREG ALBRECHT PODCAST – WSZYSTKIE TWARZE BIZNESU:
Apple Podcasts
Google Podcasts
YouTube
Spotify

Trzymasz się jednej przestrzeni biznesowej od wielu lat? Dawno nie zacząłeś nowego projektu? Posłuchaj, dlaczego warto podjąć nowe wyzwania. Są trzy ważne korzyści z rozpoczynania nowych projektów. Posłuchaj!

Spis treści

 1. Działaj zgodnie ze swoimi talentami
 2. Co Edward Ruszczyc uważa o nowych wyzwaniach
 3. Nowe projekty to energia do skończenia zaległych spraw
 4. Doświadczanie nowego – inspiracja do działania
 5. Podejmowanie nowych wyzwań to ciekawsze życie

Dlaczego mówię o potędze zaczynania nowych projektów? Pomysł na ten odcinek podcastu przyszedł mi w związku z tym, że tak dużo mówi się o kończeniu projektów, zamykaniu spraw. Zaleca się, by konsekwentnie kontynuować i zamykać to, co się rozpoczęło. Koncentrować się na jednym, nie rozpraszać się. A dla mnie nowe wyzwania są siłą napędową.

Działaj zgodnie ze swoimi talentami

 • Te zasady niewątpliwie są prawdziwe, jednak we mnie wywołują negatywne nastawienie do moich naturalnych talentów i moich doświadczeń zawodowych. W moim przekonaniu trzeba je stosować kontekstowo.
 • Biorąc za przykład mnie i mój talent do rozpoczynania. Kiedy wykonałem test, by sprawdzić jakie mam talenty wg Gallupa, okazało się, że na pierwszym miejscu mam talent nazwany activator. To oznacza, że z natury mam tendencję, by od razu podejmować się nowych zadań, automatycznie przechodzić do działania. Przyznaję, że eksploatuje ten talent intensywnie – na moim profilu na LinkedIn to widać.
Oferta Albrecht&Partners

Jeśli chcesz skorzystać doświadczenia Albrecht&Partners, otrzymać profesjonalne wsparcie dla rozwoju Twojego biznesu – jesteśmy do dyspozycji. Przy realizacji nowych wyzwań – również!

Szczegóły w naszej ofercie

Poza tym do nagrania tego odcinka zainspirował mnie Edward Ruszczyc, który był gościem jednego z moich podcastów. Powiedział, że gdyby nie zaczynał tak wielu projektów, to prawdopodobnie te, które zrealizował, nie przyniosłyby takich owoców.

Dlaczego warto podejmować nowe wyzwania?

Dostajesz energię do skończenia rzeczy zaległych

 • Zaczynanie nowych projektów, rozpoczynanie pracy nad czymś nowym, daje niesamowitą energię do kończenia tego, co nie zostało jeszcze skończone, jest na liście spraw zaległych. Czasem trudno coś skończyć, bo mamy tak dużo na co dzień spraw, że te zaległości staramy się odsuwać.
 • Jednak, żeby zacząć coś nowego, trzeba zrobić miejsce – niczym na pełnym talerzu 🙂 Dlatego podejmowanie nowych wyzwań pozwala sprawnie zakończyć czy zrezygnować z tego, co powinno być dawno zamknięte.

Doświadczasz czegoś nowego

 • Nawet jeśli określony nowy projekt nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, to na pewno da będzie okazją do nabycia kolejnych cennych doświadczeń. Będzie inspiracją, źródłem nowej wiedzy. Będziemy zatem bardziej skuteczni w działaniach w przyszłości.

Im więcej się dzieje, tym ciekawiej

 • Kreowanie nowych rzeczy, zajmowanie się nowymi projektami powoduje, że życie staje się dynamiczniejsze, ciekawsze. Unikamy monotonii. Mamy także wrażenie, że czas biegnie wolniej, co też ma swoje zalety.
Greg Albrecht

Zaciekawił Cię ten materiał? Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się do bezpłatnego newslettera dla zarządzających „Business Unlimited”

Umów się na indywidualną konsultację lub warsztat dla zespołu.

Udostępnij:
Podcast

Poznaj wiodący podcast dla przedsiębiorców i zarządzających biznesem. Posłuchaj przedsiębiorców, którzy zbudowali biznes od zera. Znajdź odpowiedzi na wyzwania, które trapią liderów – niezależnie od branży.

Newsletter

Zainwestuj 5 minut w tygodniu, by osiągać więcej.

Dołącz bezpłatnie do tysięcy przedsiębiorców i zarządzających biznesem w społeczności Business Unlimited.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na nasz newsletter